19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Zawody strażackie
15 czerwca 2018 r. w ramach penitencjarnej innowacji pedagogicznej klasa 2 tlt, na zaproszenie ZK nr 1, wzięła udział w zawodach strażackich.
Zawody zorganizowane zostały na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.  Uczniowie obserwowali zmagania drużyn strażackich męskich i kobiecych, które rywalizowały w dwóch konkurencjach sprawnościowych. Następną atrakcją przygotowaną dla uczniów było zwiedzanie Państwowej Staży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Uczniowie zaznajomieni zostali z pracą dyspozytorów numeru 112, specyfiką pracy strażaków, a także mieli możliwość przyjrzenia się z bliska wyposażeniu oraz samochodom bojowym. Na koniec uczestnicy poczęstowani zostali pysznym bigosem oraz fasolką po bretońsku. Dziękujemy dyrekcji ZK nr 1 oraz komendzie PSP w Strzelcach Opolskich za ciekawe i pełne wrażeń przedpołudnie.
 

 
Z Erazmusem w Ratyzbonie

„Nauka jest jak niezmierne morze.
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
St. Żeromski


    Obecny rok szkolny daje możliwość nauczycielom uczącym w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczestniczenia w projekcie „Z językami bliżej Europy”. Środki pozyskane na realizację projektu zostały zaczerpnięte z finansów programowych Erazmus+, ukierunkowanych na tematykę: „Mobilności kadry edukacji dorosłych”.
Korzystając z wachlarza możliwości Erazmus + w dniach od 4 do 15 czerwca br. udałam się do Ratyzbony, a konkretnie do szkoły językowej „Horizonte”. I jak sama  nazwa wskazuje szkoła zajmuje się poszerzaniem horyzontów swoich studentów. Ze szkołą połączony jest akademik, gdzie większość kursantów znajduje zakwaterowanie na czas szkolenia. Cały obiekt położony jest  na starym mieście dlatego do najciekawszych miejsc miasta, a także nad Dunaj można dotrzeć pieszo w kilka minut.
 

Czytaj całość…
 
Cyfrowobezpieczni uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich
Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” realizuje – na zlecenie i we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej – ogólnopolski projekt CYFROWOBEZPIECZNI.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o bezpieczeństwie cyfrowym w szkole i rodzinie wśród uczniów oraz rodziców. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt obejmie 2200 szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych i zawodowych, w tym 165 tys. uczniów, 220 tys. rodziców i 22 tys. nauczycieli.
 

Czytaj całość…
 
Program "Dobry Start"


 Ulotka o programie "Dobry Start"

 

 
Z Erasmusem na Maltę
W roku szkolnym 2017/2018 nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich biorą udział w projekcie „Z językami bliżej Europy” w ramach pozyskanych środków finansowych w programie Erasmus +, Edukacja Dorosłych -  akcja 1 Mobilność edukacyjna - Mobilność kadry edukacji dorosłych. W kwietniu i w maju Kazimiera Malisz, Halina Kajstura oraz Andrzej Szymanek  szlifowali swoje kompetencje z języka angielskiego na dwutygodniowym kursie w szkole językowej ETI Malta. Kurs ten wspiera m. in. rozwój umiejętności językowych nauczycieli oraz stwarza możliwości kontaktów z innymi podmiotami dydaktycznymi, polskimi, jaki i zagranicznymi. Oprócz codziennej nauki języka był czas na wzajemne poznawanie się, prezentację kultury swojego kraju, tradycji oraz walorów turystycznych. W czasie wolnym zwiedzali ciekawe miejsca na Malcie.
 

Czytaj całość…
 
Jeden dzień z życia...
W dniu 7 czerwca 2018r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach warsztatów filmowych i dziennikarskich w ramach projektu „Jeden dzień z życia…”. W pierwszych dniach warsztatów 20-osobowa grupa młodzieży CKZiU zapoznała się z metodami i technikami stosowanymi przez dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, oprawami autorskimi, sposobami przeprowadzania wywiadów, ich autoryzacją oraz tworzenia artykułów z pozyskanych i wyselekcjonowanych informacji. Uczniowie przy-gotowali pytania, jakie chcieliby zadać w trakcie przeprowadzonego wywiadu, poznali historię dziennikarstwa i jego gatunki oraz poznali sylwetki sławnych osób w świecie reportażu oraz talk-show.
 

Czytaj całość…
 
Kultura w Centrum i w terenie
Dnia 11 maja 2018 roku z okazji  XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  uczniowie naszej szkoły, zaangażowani  w innowację  Kultura w Centrum  wzięli udział w  grze miejskiej pt. Filiżankarz, której organizatorem było  Powiatowe Centrum Kultury  w Strzelcach Opolskich.  Celem przedsięwzięcia  była  również integracja strzeleckiej młodzieży, dlatego oprócz  uczniów   z klas 1 Tg oraz 1Tca  CKZiU uczestniczyli w niej również uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego.
 

Czytaj całość…
 
Sztuka niejedno ma imię
W tegorocznej edycji V Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego Wrażliwość czyni wielkim, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich, udział wzięło 13 uczniów naszej szkoły. Są to młodzi technicy o ponadprzeciętnej wrażliwości estetycznej, dzięki którym  kultura w naszym Centrum niewątpliwie zyskuje na wartości ( z czego  mało kto zdaje sobie sprawę). Są to: z klasy 2 Tcw-  Ewelina Strzelbicka, Agnieszka Dąbrowska, Patrycja Sawicka i Szymon Gołasz  z 2 Tam (uczniowie p. Beaty Czech), Wiktoria Baran z kl.2 Tce (uczennica p. Grzegorza Łukasika), z klasy 1 Tca- Rafał Bieniek, Sylwia Flasz, Patrycja Sobawa, Tomczak Oliwia i Szymon Czech, z kl. 1 Tml – Paweł Ochmann, z 1 Tse- Dorota Panek oraz z kl. 3 Tch – Patryk Jasik ( uczniowie p. Moniki Wilde- Zdobylak).
 
 
Czytaj całość…
 
Geografia jest ciekawa
„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” to stare przysłowie ilustruje małe zainteresowanie młodzieży geografią i historią regionalną. Czasem warto rozejrzeć się po najbliższej okolicy, by dostrzec ślady wielkich wydarzeń historycznych i geograficznych.  Temu celowi ma służyć poznanie regionalnych obiektów i zabytków, które umożliwia zrozumienie omawianych na lekcjach zjawisk i procesów geograficznych.
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 96 - 114 z 1473

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.