10 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel,
Judyta, Julia,
Maria, Radzisława
Do końca roku zostało 22 dni.
.
„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”
Ks. J. Twardowski


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 kwietnia 2018 r. w wieku 54 lat zmarł długoletni pracownik naszej szkoły śp. Waldemar Woźnica.
Pan Waldemar Woźnica pracował w CKZiU od 01.09.1995r. jako starszy rzemieślnik, a swoją pracą i postawą zaszczepiał u młodzieży szkolnej pasję zawodu.
Zapamiętamy Pana Waldemara jako serdecznego, sumiennego, operatywnego i rzetelnego pracownika oraz niezastąpionego kolegę.
Wyrazy głębokiego żalu i współczucia rodzinie i bliskim składają pracownicy i uczniowie CKZiU w Strzelcach Opolskich.
 

 
ABC wiedzy o książce i bibliotece
    12 i 17 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Szkolnej CKZiU odbył się konkurs wiedzy o książce i bibliotece.
    Biblioteka w naszej szkole jest miejscem chętnie odwiedzanym przez uczniów. Młodzież twierdzi, że lubi bibliotekę szkolną -  bo dobrze się tu czuje i może zawsze znaleźć coś ciekawego do czytania dla siebie i swoich bliskich. To bardzo miłe! Ogromnym  zainteresowaniem cieszą się nowości zakupione w ramach realizacji Programu Priorytet 3. W dzisiejszych czasach,  kiedy młodzież nie przepada za czytaniem książek, u nas zawsze możemy liczyć na wierną grupę, która przyznaje, że lubi czytać książki w wersji papierowej i uważa czytanie za ciekawy sposób spędzania czasu wolnego. I właśnie z myślą o takiej grupie powstał konkurs „ABC wiedzy o książce i bibliotece” przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego Alinę Obstoj i nauczyciela bibliotekarza Annę Dalibóg. W tym roku uczestnikami konkursu była młodzież klas zasadniczej szkoły zawodowej i Branżowej Szkoły I Stopnia, bo  okazuje się, że mamy  wśród tych uczniów całkiem sporą grupę osób naprawdę zainteresowanych czytelnictwem i wiedzą na temat książek i biblioteki. Uczniowie chcieli spróbować swych sił w tej dziedzinie  i okazało się, że mają sporą wiedzę na ten temat.
 

Czytaj całość…
 
Sprawni jak żołnierze
  24.04. 2018 r. w Głogówku odbyły się  41 eliminacje wojewódzkie ogólnoposkich zawodów sportowo – obronnych  „Sprawni jak żołnierze”.
Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Opolu przy wsparciu i pomocy Zespołu Szkół w Głogówku, Starostwa Powiatowego w Prudniku, Urzędu Miasta w Głogówku, Zarządu Rejonowego LOK  w Głogówku, Bractwa Strzeleckiego w Głogówku, Dowódcy  X Brygady Logistycznej w Opolu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kędzierzynie – Koźlu i Prudnickiego Centrum Medycznego.  Zawody są organizowane pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.
CKZiU w Strzelcach Opolskich reprezentowały dwie drużyny:  drużyna dziewcząt w składzie: Julia Koroll, Katarzyna Pszowska, Anna Szopa i drużyna chłopców w składzie: Piotr Krzyżostaniak, Dawid Koźlik i Denis Klimek.
  
Czytaj całość…
 
Spedytor na I miejscu
David Boritzka z kl 3 TAS zajął po raz drugi I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej „Logimpiada FM”.  Przedmiotem kolejnej edycji konkursu było opracowanie w dowolnej formie np. referat, prezentacja, film, animacja,  jednego spośród dwóch tematów dotyczących logistyki freshowej oraz ekologii w transporcie .  David wybrał temat „Nowe rozwiązania transportowe ( ekologia w transporcie)”. W swoim filmiku przedstawił sprawy dotyczące wykorzystania energii elektrycznej, słonecznej, z wilgoci do napędzania środków transportu. David poruszył również kwestię zastosowania kapsuł transportowych czy teleportacji. Być może za dekadę podstawą transportu będzie dematerializacja. Pamiętajmy, że jeszcze dwadzieścia kilka lat temu nie było w Polsce telefonów komórkowych.
 

Czytaj całość…
 
Sukces Rafaela
Rafael Migas, uczeń klasy IV Tms zwyciężył w wojewódzkim konkursie na najlepszy esej organizowany przez PWSZ Nysa o nazwie "Deutsch - eine Chance", natomiast uczennica klasy 2 Tlt Patrycja Niesmak zdobyła wyróżnienie. Jury konkursu, wykładowcy filologii germańskiej PWSZ Nysa byli pod wrażeniem umiejętności językowych naszych uczniów i osobiście odwiedzili naszych uczniów w CKZiU, by osobiście wręczyć im dyplomy i nagrody rzeczowe. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!
 

 
I miejsce Arkadiusza
Arkadiusz Hałupka, uczeń klasy 2Tlt zdobył I miejsce w "Konkursie Głośnego Czytania w Języku Niemieckim" organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. W uniegłym tygodniu Pani dr Beata Giblak, wykładowca w PWSZ Nysa osobiście przyjechała do CKZiU, by wręczyć Arkowi dyplom oraz nagrodę rzeczową. Arkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

 
Tydzień biblijny
„Ewangelia jest jedynym głosem, który oświeca,
przyciąga, pociesza gasi pragnienie.”
 (Jan XXIII
)

Niedziela Biblijna 15.04.2018 rozpoczęła X Tydzień Biblijny, któremu towarzyszyło hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jest ono nawiązaniem do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31). Jedną z inicjatyw przewidzianą na ten szczególny tydzień w życiu Kościoła było zaplanowane poznanie wybranych fragmentów z Ewangelii. Następnie uczniowie zainspirowani przeczytaną perykopę na papier, tak aby powstał witraż. Przygotowane w ten sposób prace uczniów z klas 4 The, 4Tg, 4 Tcg obecnie zdobią okna na korytarzu naszej szkoły.
 

Czytaj całość…
 
CKZiU na Targach Pracy i Edukacji
19 kwietnia 2018r. w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyły się ,,Strzeleckie Targi Pracy i Edukacji ‘’ organizowane przez Starostę Strzeleckiego wraz z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Opolską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy.
Branżę edukacyjną w trakcie Targów reprezentowali uczniowie z 2 Tam , starszy kadet Dawid Bimer , starszy kadet Michał Strancik  z opiekunem Kierownikiem Szkolenia Praktycznego Zbigniewem Wróbel Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.
 


 
Czytaj całość…
 
Warsztaty kulinarne
W dniu 16-04-2018 z inicjatywy Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy współpracy Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, zorganizowano
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich warsztaty kulinarne dla klas gastronomicznych w ramach projektu „ Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole”.
Warsztaty prowadził  Kamil Klekowski, który jest szefem kuchni w renomowanej restauracji Hotelu Spałek w Kluczborku. Zajęcia były podzielone na trzy etapy. Na początku pan Kamil przedstawił krótką część teoretyczną dotyczącą podziału tuszek drobiowych na części oraz ich zastosowanie.
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 96 - 114 z 1448

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2018 CKZiU Strzelce Opolskie.