19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Pokój Tobie Polsko Ojczyzno moja (...)

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna, nie będę powalonym drzewem (…)
Nie będę jak zerwana nić. Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć, ale nie można owocować.”
W. Szymborska

„Pokój tobie Polsko Ojczyzno moja (…) Ziemio  polska, ziemio trudna bądź pochwalona……”, tymi słowami przed laty św. Jan Paweł II witał swoją ziemię ojczystą. My także swoją akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowaną dla pensjonariuszy DPS w Szymiszowie rozpoczęliśmy od tych pięknych i jakże ważnych słów. To właśnie tu na miesiąc przed właściwymi uroczystościami rozpoczęliśmy świętowanie wielkiego wydarzenia w naszej Ojczyźnie.
 

Czytaj całość…
 
W Kadłubie, spokojnym Kadłubie...
„Jest takie miejsce na ojczystej ziemi,
gdzie jest mój Dom i moja Szkoła,
tu nauczyli mnie żyć ze wszystkimi
i wierzyć w lepszy świat tu rozpoczyna
m.”
 
W piątek 28 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szczególnej uroczystości. Uroczystość  szczególna, bo i miejsce, w którym ją przeżywano, też szczególne. To Dom Pomocy Społecznej w Kadłubie, a konkretnie to Zespół Szkół Specjalnych w Kadłubie.  Piątek to czas świętowania dla wszystkich absolwentów i aktualnych uczniów tej szkoły. Nasi uczniowie byli tam jako wolontariusze, by pomóc w świętowaniu tym, dla których to miejsce jest szkołą, miejscem zamieszkania, a niejednokrotnie także i domem.
 

Czytaj całość…
 
Transedu -warsztaty dla logistyków i spedytorów
W środę 10 października 2018r. uczniowie starszych klas logistycznych i spedycyjnych wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez firmę Transedu, będącą  częścią grupy Trans.eu Grupa S.A., świadczącej usługi dla całej branży transportowej w Polsce i Europie. Spółka, by wspierać uczniów i studentów kierunku TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) w pozyskaniu praktycznej wiedzy o realiach pracy w branży transportowej, przygotowała specjalną platformę internetową „TransEdu”.
 
W pierwszej części warsztatów, przedstawiciele firmy zaprezentowali wykład "Technologia i człowiek", w którym omówili kierunki rozwoju branży TSL w przyszłości, a także wyniki badań ankietowych pracodawców, nauczycieli, uczniów i studentów, na temat kształcenia i wzajemnych oczekiwań.  Szczególną uwagę poświęcono porównaniu wymagań pracodawców do umiejętności uczniów i studentów.
 W drugiej części warsztatów w pracowniach komputerowych przeprowadzono grę decyzyjną symulującą funkcjonowanie prawdziwej giełdy transportowej. Uczniowie podzieleni na zespoły dwuosobowe rywalizowali w prowadzeniu własnej wirtualnej firmy transportowej.
 

Czytaj całość…
 
Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem
  11 października 2018 w Powiatowym Centrum Kultury, zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną, odbyło się spotkanie z pisarzem fantastyki Jakubem Ćwiekiem. W imprezie uczestniczyło blisko 57 osób (klasy 2 tg, 3 tsc i 2 tml).

Spotkanie z autorem przebiegło wspaniale. Więcej powiedział o facebooku i stand-upie niż o literaturze, którą tworzy, ale sądząc po reakcjach młodzieży, nikt nie czuł się zawiedziony. Padało wiele prawd o życiu oraz żarty, a Pan Jakub nie przebierał w słowach. Jego gawędziarski ton i nawiązanie do reprezentowanej przez niego marki Sobieski, w którym nagrodą główną było spotkanie z Bruce’em Willisem, przykuło naszą uwagę od pierwszej chwili. Liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych sprawiło, że ze spotkania wyszliśmy z nową wiedzą, a lekki ton i śmiech zjednał niejednego "opornego na kulturę".
 

 
 
Czytaj całość…
 
Karkasz z dyniowym puree
To nazwa potrawy, którą Grzegorz Skornia z klasy 3kw2 i Mikołaj Noga z klasy 2Tg zakwalifikowali się do udziału w Wojewódzkim Konkursie Kulinarny pn.  „ Czas na rybę –Junior”,  zorganizowanym  na Zamku Książęcym w Niemodlinie  przez Rybacką Lokalną Grupę Działania „ Opolszczyzna”  oraz Województwo Opolskie.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie specjalnie na konkurs  potrawy, której obowiązkowym składnikiem był karp i kasza gryczana palona.
 

Czytaj całość…
 
Uczniowie klasy policyjno-prawnej na uroczystości w KWP
8 października 2018r. delegacja uczniów klasy policyjno-prawnej wzięła udział w uroczystości uznania za patrona Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu sierżanta Piotra Jesienia. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta wraz z przedstawicielem rodziny sierż. Piotra Jesienia odsłonił  tablicę pamiątkową.
 

Czytaj całość…
 
Z Erasmusem na Maltę
Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach  Opolskich w zawodzie Technik cyfrowych procesów graficznych oraz Technik ekonomista  rozpoczęli  czterotygodniową praktykę  zawodową na Malcie w terminie od 1- 26 października, 
 
 realizując tym samym drugą już część szkolnego projektu pt.”Maltańskie praktyki  - kluczem do sukcesu”.   Całość dwuletniego projektu  sfinansowana jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach  programu Erasmus plus, który  wspiera mobilność międzynarodową uczniów, poszerza możliwości rozwoju osobistego, zwiększa potencjał i szanse  zatrudnienia absolwentów naszej szkoły  na europejskim rynku pracy. 
 
 
Czytaj całość…
 
LKW Walter w CKZiU
25.09.2018 odbyło się spotkanie z reprezentantem firmy LKW-Walter Panem Krzysztofem Adamczukiem  z uczniami Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich o profilu logistyczno-spedycyjnym.

Podczas spotkania zaprezentowana została Firma spedycyjno- logistyczna, z siedzibą w Wiedniu,  jak również możliwości rozwoju, które stwarza uczniom, poprzez staże i praktyki oraz nawet możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Warunkiem koniecznym podjęcia ewentualnej przyszłej współpracy jest znajomość języka niemieckiego min. w stopniu podstawowym.
 

 
Cenny dar
Wrzesień to czas, kiedy młodzież rozpoczyna naukę w szkole, ale to także miesiąc inauguracji poborów krwi w CKZiU. Jak co roku planowane są cztery akcje krwiodawstwa w bieżącym roku szkolnym.

27.09.2018r. zgłosiło się około 40 uczniów pełnoletnich, którzy deklarowali chęć oddania krwi. Niestety nie wszystkim udało się pobrać krew (tylko 29). Już same chęci stanowią dowód uznania. Tym bardziej, że w naszej szkole jest bardzo dużo pełnoletnich osób, a tylko nieliczni przychodzą i wspierają Akcję Honorowego Krwiodawstwa.
 

 
Dziękujemy wszystkim za wspieranie tej szczytnej inicjatywy i zapraszamy kolejnych potencjalnych krwiodawców o zgłoszenie się 29 listopada na żołtą salę.

Anna Mainka 
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 58 - 76 z 1472

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.