10 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel,
Judyta, Julia,
Maria, Radzisława
Do końca roku zostało 22 dni.
Godziny pracy sekretariatu
W okresie od 25 czerwca 2018 do 24 sierpnia  2018 sekretariat czynny w godzinach 7:00 - 15:00
 
 
Podsumowanie warsztatów "Jeden dzień z życia..."
Trwają wakacje, a Sylwia, Patrycja, Oliwia, Marta, Dorota, Patryk, Rafał, Adam, Marcin i Andrzej wzięli udział w uroczystym podsumowaniu warsztatów „Jeden dzień z życia…”. Uroczystość odbyła się 29 czerwca 2018r. o godz. 17.00 w PCK w Strzelcach Opolskich a wśród zaproszonych gości: rodziców i kolegów uczniów biorących udział w projekcie, przedstawicieli instytucji współorganizujących warsztaty, pracowników PCK byli również obecni: pan Roman Kolek Wicemarszałek Województwa Opolskiego, pani Beata Kowalczyk Redak-tor Naczelny „Strzelca Opolskiego”, pan Wojciech Myśliński przedstawiciel Stowarzyszenia „Opolskie Lamy” oraz pani Halina Kajstura Dyrektor CKZiU w Strzelcach Opolskich.
 

Czytaj całość…
 
Mały Mundial 9 na Orliku
Pod znakiem dobrej zabawy i sportowej rywalizacji upłynęła popołudniowa niedziela pierwszego dnia lipca 2018 roku.
    Tego dnia na kompleksie sportowym Orlik przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się już 9 edycja Małego Mundialu – turnieju piłki nożnej drużyn amatorskich.
    W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które z ogromną pasją i determinacją walczyły o kolejne bramki. Takim ogniwem napędzającym  zawodników do walki z pewnością były toczące się równocześnie Mistrzostwa  Świata w Rosji.
    Drużyny konkurowały ze sobą w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. Najlepsze dwie z grup przeszły do półfinału i dalej finału.
    Zwyciężyła drużyna Borussia Wunderwaffe04, na drugim miejscu uplasowała się Polska Kadra B, na trzecim Płomień Kalinowice, czwarte miejsce zdobyła drużyna o wdzięcznej nazwie Głupotki Team, piąte reprezentanci firmy Mubea i ostatnie Orlikowi Emeryci:).
 

Czytaj całość…
 
Wyniki matur
3  lipca 2018r. - termin przekazania wyników egzaminu maturalnego do szkół
 
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym*

 Egzamin pisemny – 21 sierpnia 2018 r. (wtorek) godz. 9.00
 Egzamin ustny – 21 sierpnia 2018 r. (wtorek) godz. 9.00

* Dotyczy zdających egzamin maturalny, którzy nie zdali egzaminu dokładnie z jednego przedmiotu w części ustnej lub w części pisemnej i przystąpili do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz co najmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

 Informacja o miejscu egzaminu i szczegółowych terminach egzaminów ustnych zostanie umieszczona na stronie internetowej właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej w terminie do dnia 10 sierpnia 2018 r.

Do 10 lipca 2018 r. należy złożyć pisemne oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu (wzór oświadczenia w sekretariacie szkoły)
 
 
 
 
"Aktywne CKZiU" uzyskało tytuł dobrej praktyki w konkursie "Szkoła zawodowa najwyższej jakości"
Jakość kształcenia zawodowego jest od kilku lat czołowym wyzwaniem i priorytetem w europejskiej i polskiej polityce edukacyjnej. Na poziomie unijnym utworzono kilka inicjatyw służących ustanawianiu i promowaniu standardów jakości. W Polsce powstały Standardy Jakości Kształcenia Zawodowego jako dokument wspierający dyrektorów szkół i nauczycieli w zadaniach związanych z zapewnianiem jakości. Fundacja Fundusz Współpracy, która w 2016 r., w ramach projektu Erasmus Plus „Europejskie rozwiązania w zapewnianiu jakości” razem z Mazowieckim Kuratorium Oświaty zorganizowała ogólnopolski konkurs dla szkół zawodowych „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.
 

Czytaj całość…
 
Uwaga Absolwenci gimnazjum!
22 czerwca – 26 czerwca 2018
termin dostarczenia do wybranej szkoły świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego
 
Fascynująca Telewizja
        18 czerwca 2018r. grupa uczniów biorących udział w projekcie „Jeden dzień z życia…” zwiedzała siedzibę TVP3 Opole. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w telewizji oraz obejrzeć „od kuchni” studio nagrań i pomieszczenia reżyserskie oraz charakteryzatornię. W trakcie zwiedzania niewielkie-go gmachu, zobaczyli studio programu „O!POLSKIE O PORANKU” i „KURIER OPOLSKI”. Ponadto mieli sposobność wcielić się w rolę kamerzysty, prezentera, gościa i prowadzącego rozmowę. Każdy mógł usiąść za stołem prezentera i stanąć za kamerą telewizyjną.
 

Czytaj całość…
 
Magiczne Radio
           W ramach projektu „Jeden dzień z życia…” uczniowie CKZiU udali się z wizytą do siedziby RADIA OPOLE. Uczniowie mogli przekonać się, jak powstają informacje, zajrzeć do studia nagraniowego, a nawet zasiąść przed mikrofonem i poczuć się jak radiowiec. W pierwszej kolejności z Panem Sławomirem Kielerem uczniowie odwiedzili Studio M, w którym organizowane są koncerty, spektakle i warsztaty muzyczne. Tam zobaczyli jak przebiega nagrywanie płyt. Później mieli okazję przyglądać się pracy Pani Anity Janczak, realizatorki dźwięku, w trakcie południowych wiadomości oraz przyglądać się pracy radiowców w trakcie programu „Loża radiowa”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętów radiowych z minionej epoki oraz wizyta w radiowym archiwum.
 
 
Czytaj całość…
 
Gdyby mundial odbywał się w Strzelcach Opolskich, Polska zostałaby wicemistrzem świata
    Tegoroczna edycja Turnieju o Puchar Świętego Jacka w Strzelcach Opolskich formułą przypominała Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. W dwudniowym MUNDIALU ŚW. JACKA 2018 wzięły udział 32 młodzieżowe zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów, średnich i wyższych z województwa opolskiego i śląskiego, występujące jako reprezentacje piłkarskie państw biorących udział w tegorocznym Mundialu odbywającym się w Rosji.  Szkoły podstawowe (8 drużyn) i ponadgimnazjalne (8 drużyn) rozgrywały swoje mistrzostwa we wtorek 12 czerwca, a szkoły gimnazjalne (16 drużyn) w środę 13 czerwca.
 
 
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 58 - 76 z 1448

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2018 CKZiU Strzelce Opolskie.