19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Praktyczna nauka zawodu i stypendia dla uczniów w Mubea Automotive Poland sp. z o.o.
Mubea oferuje możliwość odbycia praktycznej nauki zawodu oraz praktyk zawodowych w zakładzie w Zimnej Wódce, a także przyznaje stypendium miesięczne wspierając kształcenie w wybranym przez ucznia zawodzie.
 

 
Sukcesy w OTWP
17 marca  2018 r   w  Kadłubie  w tamtejszej remizie OSP odbyły się eliminacje miejsko-gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej/ OTWP/ „Młodzież zapobiega pożarom”.  Organizatorami eliminacji byli:
- Burmistrz Strzelec Opolskich
- Zarząd Oddziału M-G Związku OSP RP
-  Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych
- Gminny  Zarząd Obsługi Jednostek
- Zarząd OSP w Kadłubie.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja  pod przewodnictwem   Jana Bogusza kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych w Strzelcach Opolskich. Eliminacje odbyły się w 3 kategoriach wiekowych :  szkoły  podstawowe,    gimnazja, szkoły  ponadgimnazjalne. Konkurs składał się z 2 etapów: pisemnego i ustnego. Uczestnicy musieli się wykazać m.in. znajomością przepisów przeciwpożarowych,  zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat sprzętu i techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, oraz   historii pożarnictwa w Polsce.
 

Czytaj całość…
 
Klasy pierwsze w roku szkolnym 2018/2019

  

  

W roku szkolnym 2018/2019 planujemy następujące klasy pierwsze:

Czytaj całość…
 
Pan Krzysztof Kalisz - Nauczycielem Rolu
Nauczycielem Roku 2017 został pan Krzysztof Kalisz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Strzelec Opolskich. Zaszczytny tytuł został przyznany w trakcie Jubileuszowej Gali Lauri 2018 organizowanej przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego. Gratulujemy!
 

 
Darek Kampa mistrzem w zawodzie
7 marca br. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyła się uroczysta Gala Lauri organizowana przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego. Zostały wręczone m.in. nagrody dla najlepszych uczniów. Tytuł „NAJLEPSZY UCZEŃ – MISTRZ W ZAWODZIE” uzyskał DARIUSZ KAMPA z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach. Nominowani również byli  Karolina Wycisk (Najlepszy Uczeń Szkoły Ponadgimnazjalnej) oraz  David Boritzka (Mistrz W Zawodzie) .
Gratulujemy!
 

 
Opolskie w Polsce
Dnia 16 marca 2018r. odbył się konkurs szkolny dla klas pierwszych o profilu technik obsługi turystycznego „Opolskie w Polsce” , w konkursie udział wzięli uczennice klasy 1Trt:
Bugała Julia, Januszowska Julia,  Pytel Angelika, Schulz Natalia, Syposz Dominika.
 

 
Gala Lauri 2018
W miniony piątek i sobotę 43 uczniów z klas 1 Tg , 2 Tg, 3 Tg oraz 2 kw2 brało udział w przygotowywaniu poczęstunku na Galę Lauri.
Wykonano ponad dwadzieścia rodzajów zakąsek z każdej po ok. 50 porcji, które specjalna grupa uczniów efektownie układała i dekorowała na półmiskach. Gotowe potrawy przewieziono do Powiatowego Centrum Kultury gdzie zespół uczniów rozkładał je na przygotowanych stołach.
 

Czytaj całość…
 
Tomasz Kowalski na Regionalnym Finale Ogólnopolskiego Konkursu Naukowego "E(x)plory" Wrocław 2018
16 marca 2018r. we Wrocławiu odbył się festiwal naukowy, w którym wziął udział uczeń klasy III Twe Tomasz Kowalski. Projekt Tomka „Semi-light” znalazł się wśród 29 projektów, które młodzi naukowcy pre-zentowali w trakcie festiwalu. Na uwagę zasługuje fakt iż uczeń już po raz drugi brał udział w tak prestiżowym konkursie. W kwietniu 2016 roku podczas regionalnego finału prezentował projekt „Pedestrian Crossing - czyli moja inicjatywa na innowacyjne przejście dla pieszych”.
 

Czytaj całość…
 
Zatrzymaj się w drodze...
"Dla człowieka bardziej naturalne jest modlić się niż oddychać".
św. Grzegorz z Nazjanzu
 
 W dniu 13.03.2018 roku w naszej szkole odbyły się Wielkopostne Rekolekcje Szkolne. Dla każdego chrześcijanina rekolekcje są czasem odnowy religijnej, która ma dokonać się w każdym z nas, dla nas był to czas do pogłębionej refleksji nas własną wiarą i postępowaniem. W tegoroczne „chwile” rekolekcyjnych rozważań wprowadziły nas Siostry Służebniczki z Leśnicy wraz z Siostrami Nowicjuszkami. Tematem przewodnim było 7 grzechów głównych. Mieliśmy zatem czas zobaczyć i przekonać się jak owe grzechy główne oddziałują na każdego z nas indywidualnie, dokąd nas prowadzą i jak trudno z „tak zakłamanej drogi” zejść.
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 153 - 171 z 1473

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.