19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Warsztaty kulinarne
W dniu 16-04-2018 z inicjatywy Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy współpracy Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, zorganizowano
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich warsztaty kulinarne dla klas gastronomicznych w ramach projektu „ Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole”.
Warsztaty prowadził  Kamil Klekowski, który jest szefem kuchni w renomowanej restauracji Hotelu Spałek w Kluczborku. Zajęcia były podzielone na trzy etapy. Na początku pan Kamil przedstawił krótką część teoretyczną dotyczącą podziału tuszek drobiowych na części oraz ich zastosowanie.
 

Czytaj całość…
 
Olimpiada Franciszkańska
„O. Maksymilian Kolbe odniósł duchowe zwycięstwo, podobne do zwycięstwa samego Chrystusa,
oddając się dobrowolnie na śmierć w bunkrze głodu – za brata.”
Jan Paweł II


W czwartek 12.04.2018 uczennice klasy II Tce DOMINIKA  KROKER   i  NICOLA  PIELA wzięły udział w  etapie centralnym  XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, który odbywał się w Siedlcach. Jej celem jest:
•    przybliżanie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego;
•    odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracja własnych zachowań na wzór Świętego;
•    wyzwalanie i kształcenie pragnienia poznania Pisma Świętego oraz interpretacja treści Ewangelii.
 

Czytaj całość…
 
Wielkanoc wczoraj i dziś
13 kwietnia 2018 r.  w Bibliotece Szkolnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich miało miejsce podsumowanie konkursu ”Wielkanoc wczoraj i dziś”.

     Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Wioleta Mrowczyk i Anna Dalibóg, wzięło  w nim udział 98 uczniów  z 18  klas. Uczestnikami była młodzież technikum (54) i zasadniczej szkoły zawodowej (44). W tym roku udział w konkursie wzięli uczniowie następujących klas: 1 tml – 11, 2 tce – 2, 4 tt – 2, 1 tca – 4, 1 fw3 – 17, 2 tlt – 13, 3fw4 – 5, 1 aw1 – 8,  1 mw2 – 3, 3 mw2 – 2, 2 tsb – 2, 2 af – 5, 2 ms – 4, 1 tg – 2, 2 tg – 1, 3 tmt – 4, 1 tl – 12, 3 tas – 1.
 

Czytaj całość…
 
"Być Gość" czyli spotkanie z Euklidesem w Bydgoszczy
Euklides to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny, organizowany przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Konkurs umożliwia uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki przed obowiązkowym egzaminem maturalnym z matematyki.
W XIX edycji Konkursu na etapie szkolnym wzięło udział ponad 2500 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 176 uczniów z 54 szkół w Polsce. Awans do finału uzyskało 35 uczniów z Polski oraz 10 uczniów ze szkół z Litwy.

Wśród finalistów znalazł się Piotr Łazik z klasy II Technikum o profilu Mechatronicznym, który 12.04.2018r. wziął udział w etapie finałowym konkursu, który odbył się w tym roku w Bydgoszczy.

Czytaj całość…
 
Harmonogram spotkań z rodzicami
 
CYFROWOBEZPIECZNI.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich zostało zakwalifikowane do projektu pn. „CYFROWOBEZPIECZNI.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” finansowanego ze środków budżetu państwa otrzymanych od Ministra Edukacji Narodowej w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015−2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach − „Bezpieczna+”.
Czytaj całość…
 
Jakub Sowa uczeń CKZiU zwycięzcą eliminacji powiatowych OTWP
10 kwietnia   2018 r. w Powiatowym Centrum  Kultury w Strzelcach Opolskich  odbyły się eliminacje powiatowe  XLI  edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  /OTWP/ ”Młodzież zapobiega pożarom”.  Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej oraz  Zarządów Oddziałów Związku OSP RP.
 

Czytaj całość…
 
Przyhamuj, życie przed Tobą
6 kwietnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich odbyło się spotkanie w ramach V edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne powiatu strzeleckiego.

W czasie spotkania z uczniami podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu omówił mapę wypadków drogowych na Opolszczyźnie, zwrócił uwagę na najczęstsze przyczyny ich powstawania. Kolejnym prelegentem była przedstawicielka Powiatowej Komendy Policji w Strzelcach Opolskich, mł. asp. Anna Kutynia, która przedstawiła statystyki dotyczące wypadkowości na terenie powiatu.
 

Czytaj całość…
 
Brązowy medalista technik spedytor
Maciej Bania  z kl. 4 TMS (CKZiU Strzelce Op.) zajął III  miejsce w Polsce, zdobył brązowy medal i uzyskał tytuł laureata II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej.  Podczas zawodów na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale  Ekonomicznym w Sopocie pokonał ponad 50 finalistów z całego kraju.
Maciej wykazał się znajomością zagadnień nie tylko z zakresu swojego zawodu spedytora, ale również wiadomościami z  logistyki produkcji, magazynu i dystrybucji.  Uczestnicy musieli się zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru, w którym mogła pasować  1, 2 lub nawet 5 wariantów odpowiedzi, a także z kilkoma zadaniami obliczeniowymi. 

Przed zawodami  Maciej Bania wraz p. Krzysztofem Kaliszem i innymi uczestnikami wziął udział w wycieczce do siedziby zarządu Portu Gdynia oraz Muzeum Emigracji w Gdyni. Był również czas na spacer po Skwerze Kościuszki, przy którym zacumowane są statki „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawica”.
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 134 - 152 z 1474

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.