10 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel,
Judyta, Julia,
Maria, Radzisława
Do końca roku zostało 22 dni.
Emilia w projekcie "Archiwum Historii Mówionej"
Emilia Wacławczyk, uczennica klasy 2 Tlt zakwalifikowała się do projektu „Archiwum Historii Mówionej” organizowanego przez Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej. Celem projektu AHM jest zachowanie w pamięci czasu, miejsc i ludzkich losów, związanych z historią Górnego Śląska.
W ramach projektu Emilia nagrała wywiad ze swoim dziadkiem Janem Keller, który opowiedział jej o pierwszych dniach stanu wojennego w Zawadzkiem. Wywiad Emilii został przez organizatorów podwójnie doceniony, ponieważ spośród 500 nadesłanych prac to właśnie jej wywiad znalazł się wśród 25 najlepszych opublikowanych w formie książkowej pt. „Lata 80. i 90. na Górnym Śląsku”.
 

Czytaj całość…
 
Zwycięstwo Wiktorii, Pauliny i Doroty w konkursie "Różnorodność znaczków"
Wiktoria Biskup, Paulina Burczek oraz Dorota Panek, uczennice klasy 1 Tse zwyciężyły w międzynarodowym konkursie z języka niemieckiego organizowanym przez Związek Nauczycieli Języka Niemieckiego na Litwie o nazwie „Vielfalt der Briefmarken” czyli „Różnorodność znaczków”.
Zadanie konkursowe polegało na opisaniu oraz przedstawieniu w formie graficznej, za pomocą znaczka, paraleli pomiędzy naszym regionem a jednym z państw niemieckojęzycznych.
 

Czytaj całość…
 
W Oświęcimiu Michał był piąty w ogólnopolskim konkursie "Sprawny w Zawodzie Stolarz"
W dniu  8 marca 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbyła się VI edycja ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w Zawodzie - Stolarz” którego organizatorem były: Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas konkursu spotkali się najzdolniejsi młodzi stolarze z całej Polski. W  konkurencji klas stolarskich wzięło udział 33 uczniów  z 11 zasadniczych szkół zawodowych z całej Polski, w tym z: Białegostoku, Strzelec Opolskich, Krakowa, Grybowa, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Jarosławia, Leszna, Suchej Beskidzkiej, Żywca i Oświęcimia.
 

Czytaj całość…
 
Zapobiegać i tłumaczyć- spotkania profilaktyczne w CKZiU
Przeciwdziałanie agresji i zjawiskom patologii społecznych oraz uwrażliwienie na zagrożenia XXI wieku to jedne z zadań Szkolnego Programu Profilaktyczno-Wychowawczego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. W myśl przysłowia, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, szkoła organizuje spotkania z uczniami przedstawicieli różnych instytucji. Mają one na celu przestrzec młodych ludzi przed niebezpieczeństwami związanymi z łamaniem prawa i przekraczania norm społecznych.
 

Czytaj całość…
 
Czy znasz Pięć Prawd Polaków?

6 marca 2018 r przypada  80-ta rocznica ogłoszenia przez Związek Polaków w Niemczech Pięciu Prawd Polaka spod znaku „Rodła”.

 

 
Walentynkowy konkurs literacki
Lutowe święto zakochanych 2018 roku zostało uhonorowane konkursem dla młodzieży. Bibliotekarze Wioleta Mrowczyk i Anna Dalibóg przygotowały "Walentynkowy konkurs literacki" dla 57 osób z  9 klas technikum (1 trt – 1, 1 tse – 4, 1 tml - 1, 1 tl - 6, 1 tca - 7, 2 tlt – 3, 3 te – 14, 4 tt – 7, 4 tgc - 8), 1 zasadniczej (2 ms -2) i 1 branżowej (1 mw2 - 4). Uczestnicy musieli wykazać się znajomością literackich par zakochanych i tekstów kultury związanych z miłością. Rozwiązanie konkursu przypadło 2 marca 2018 r.
 Lista nagrodzonych objęła 6 osób z 4 tgc:
1. Ania Szopa i Justyna Górecka
2. Marta Ziaja i Marta Górniak
3. Paulina Nowak i Marta Bieniek
 

Czytaj całość…
 
Nadanie wyższych stopni kadetom klas mundurowych
W dniu 22 lutego 2018 miała miejsce uroczystość nadania wyższych stopni kadetom klas mundurowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. To już tradycja szkoły, że dwa razy w roku szkolnym zgodnie z Regulaminem Klas Mundurowych na wniosek Kolegium Stopni Mundurowych kadeci uzyskują wyższe stopnie. Warunkiem ich uzyskania jest osiągnięcie odpowiedniej średniej ocen, brak ocen niedostatecznych w klasyfikacji semestralnej oraz co najmniej dobra ocena zachowania.

Stopnie sierżanta otrzymało 5 kadetów klasy wojskowej, stopnie kadetów sztabowych 2 kadetów klasy wojskowej, stopnie starszego kadeta 6 kadetów klasy strażackiej oraz 2 kadetów klasy wojskowej, a także 11 kadetów klasy penitencjarnej. Uroczysta oprawa zgodna z ceremoniałem wojskowym była niezwykłym przeżyciem dla kadetów, bo wiązała się z nałożeniem nowych pochewek na pagony.
Awansowanie kadetów poprzedziło ślubowanie 2 uczniów klasy penitencjarnej, którzy nie składali dotychczas ślubowania.
 

Czytaj całość…
 
Jak dobrze zaprezentować się pracodawcy?
    Znalezienie dobrej pracy to marzenie większości uczniów kończących naukę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Przygotowanie ich do dorosłego życia to także misja szkoły, dlatego chcąc sprostać temu zadaniu w dniu 20 lutego 2018 odbyło się spotkanie przyszłych absolwentów klas 4 z Rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Opolskiego panem Maciejem Kochańskim.

    Oprócz przedstawienia oferty kształcenia Uniwersytetu Opolskiego uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami dobrej prezentacji pracodawcy, bo pierwsze sekundy są najważniejsze w wywołaniu dobrego wrażenia. Jak dobrze się zaprezentować, co zrobić, aby nie być zestresowanym i jak odpowiadać na pytania – to najważniejsze problemy pojawiające się przed pierwszym kontaktem z pracodawcą.
 

Czytaj całość…
 
Michał, Damian, Tomasz i Dominik realizowali swoje ePortfolio
W ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" uczniowie  4 Ta w dniach 26-27.02.2018r. wzięli udział w warsztatach dla młodzieży: ePortfolio, zorganizowanych w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Elektroniczne portfolio to sposób prezentacji własnej kariery w formie elektronicznej z wykorzystaniem fotografii, filmów i dźwięku. Polega na uporządkowaniu i wyborze dowodów swoich umiejętności, pracy w postaci np.: zaświadczeń z ukończonych kursów i opublikowaniu ich online zgodnie z określonym celem i funkcją danego e-portfolio.
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 134 - 152 z 1448

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2018 CKZiU Strzelce Opolskie.