21 Stycznia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
Grafika Antoniego doceniona  "Cyberbezpieczny Uczeń" PDF Drukuj
Antoni Piecha uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Op. z czwartej klasy o profilu graficznym uzyskał wyróżnienie w wojewódzkim konkursie na projekt graficzny programu „Cyberbezpieczny Uczeń”, którego organizatorami są: Wojewoda Opolski, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu i Opolski Kurator Oświaty. Tytuł zwycięzcy przyznano uczniowi z Ozimka, a wyróżnienia otrzymało również dwóch uczniów z Opola. Celem konkursu było podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa wśród społeczeństwa województwa opolskiego oraz kształtowanie i promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników Internetu.
 

5 grudnia 2018 r. w Sali im. Braci Jerzego i Ryszarda Kowalczyków w budynku Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każda szkoła mogła przesłać tylko jeden projekt wykonany indywidualnie przez ucznia. Nagrodzono 4 grafiki spośród 20 prac (szkół), które wpłynęły w ramach konkursu. Jury podczas oceny brało pod uwagę: czytelność komunikatu, walory estetyczne, wyrazistość i czytelność, walory kompozycyjne oraz możliwości technologiczne eksploatowania projektu na różnych obszarach. Uczniowie otrzymali  nagrody, dyplomy oraz podziękowania za udział w tym przedsięwzięciu. Gratulacje złożyli: Pan Adrian Czubak Wojewoda Opolski, Pan Michał Siek Opolski Kurator Oświaty oraz Pan Rafał Stanisławski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Opolu.
 


Wojewoda opolski zaznaczył, że finałowa czwórka zaprezentowała niezwykle wysoki i wyrównany poziom. Ostrzegł młodych ludzi przed niewłaściwymi zachowaniami w Internecie, które mogą mieć konsekwencje prawne np. przy wstępowaniu do służb mundurowych. Natomiast kurator oświaty podkreślił ogromną skalę zjawiska, jakim są przestępstwa internetowe.

Logo, które zaprojektował Antoni przedstawia ucznia na tle niebieskiej tarczy z umieszczonym znakiem WiFi. Bezpośrednio pod tarczą znajduje się hasło programu „Cyberbezpieczny uczeń”,  które było wymogiem w konkursie. Logotyp został zaprojektowany zgodnie z trendem flat design.  To styl projektowania zakładający eliminację takich elementów jak gradienty czy cieniowanie, ograniczenie kolorów oraz stosowanie tylko prostych kształtów i fontów. „Tarcza symbolizuje ochronę, czyli bezpieczeństwo”- tłumaczy wyróżniony uczeń, jednocześnie dodaje, że: „Obecnie bardzo często dochodzi do łamania prawa, przemocy, kradzieży i innych przestępstw w Internecie, dlatego takie konkursy są jak najbardziej potrzebne, gdyż jest to znak naszych czasów.” Uczeń interesuje się rysunkiem i grafiką komputerową, tworząc nieprzeciętne projekty o różnej tematyce. Gratulujemy!

Grzegorz Łukasik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.