Projekt edukacyjny KSIĄŻKA NA KAŻDĄ PORĘ ROKU

W ramach realizacji ministerialnego Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” nasza szkoła realizuje projekt w każdej klasie technikum. Klasy w ramach wybranego tematu „Książka na zimę” lub „Książka na wiosnę” przygotowują przynajmniej jedno z zadań, np. „Przyłapani na czytaniu – konkurs fotograficzny”, „Książki jak obrazki - zilustrowanie książki”, „Moja jedyna – recenzja książki”. Po zakończeniu projektu będzie można zapoznać się z pracami uczestników.

Czytaj więcej

Turniej szachowy etap szkolny

W dniach 03 i 09 listopada 2021 roku przeprowadzono Mistrzostwa Szkoły w Szachach.
03 listopada odbyły się eliminacje do szkolnego finału. Do turnieju zgłosiło się 30 zawodników i 5 zawodniczek z 15 klas:

Czytaj więcej

Fryzjerki w przedszkolu

Dnia 10.11.2021 fryzjerki z kl. 3 fw3 wraz z opiekunem odwiedziły Dzieciaki z Publicznego Przedszkola nr 8 w Strzelcach Opolskich, aby pokazać im „fryzjerski świat”.

Czytaj więcej

Logistycy w SWWS w Kaliszu

Pod koniec października uczniowie kl.3 i 4 technik logistyk wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu-Szczypiornie. Dzięki uprzejmości i współpracy z Zakładem Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich uczniowie mogli poznać profil działania uczelni oraz niektóre tajniki szkolenia służby więziennej.

Czytaj więcej

Adam o nauce języków obcych

Choć od konkursu Centrum Kształcenia Językowego w Krakowie The Point minęło już sporo czasu, chcieliśmy poznać zdanie laureata etapu ogólnopolskiego, Adama Serafina z klasy 3Pgt, na temat uczenia się języka obcego.

Czytaj więcej