10 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel,
Judyta, Julia,
Maria, Radzisława
Do końca roku zostało 22 dni.
Ty i ksiażka - Konkurs "Selfie z książką" 2018
Druga odsłona konkursu fotograficznego przypadła na kwiecień-maj 2018. Zdjęcia „z ręki” tzw. selfie, wykonali uczniowie klas I tse,III hw3 i 4 tcw. Rozwiązanie nastąpiło 8 czerwca 2018 r. Uczniowie zrobili zdjęcia z ulubioną książką, którą aktualnie czytali bądź dowolnie inną. Prace były pełne inwencji twórczej i pomysłowe. Jury Wioleta Mrowczyk i Anna Dalibóg wyłoniły zwycięzców:

1. Marlena Kot III hw3
2. Mateusz Konieczny IV tcw
3. Bartosz Jakubski IV tcw

Nagrodę pocieszenia przyznano Szymonowi Przeździak i Szymonowi Szymanek z I tse.
 

 
Uwaga - absolwenci technikum!

 Dyplomy w zawodzie są do odbioru w sekretariacie szkoły

 

 
Podsumowanie projektów eTwinning w CKZiU
W tym roku szkolnym w CKZiU realizowane były dwa projekty w ramach programu eTwinning, czyli edukacyjnego programu Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) we współpracy bliźniaczych szkół w Europie.

Pierwszy projekt "Visit and Taste" powstał we współpracy ze szkołami z Francji, Chorwacji i Polski. Miał na celu promocję swojego regionu, jego atrakcji turystycznych oraz lokalnej kuchni. Z naszej szkoły zaangażowani  w ten projekt byli uczniowie klasy 2 Tlt (grupa turystyczna), Piotr Krzyżostaniak z kl. 2 Tcw oraz Krystian Bawohl z kl. 1Tl. Zadania zrealizowane przez uczniów to m.in. wysyłanie pocztówek do partnerów projektu,  prezentacja atrakcji turystycznych regionu oraz przepisów kulinarnych kuchni regionalnej.  Opracowane materiały zamieszczone są na platformie TwinSpace, do której dostęp mają wszyscy członkowie projektu. Ogólnodostępny jest także dziennik projektu  (https://twinspace.etwinning.net/47184/home ),  a w sali 119 znajduje się tablica prezentująca efekty naszej pracy.
 

Czytaj całość…
 
KoZaK 2017/2018
Zakończył się drugi cykl zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klasy 1 Tg w ramach „ Koła Zakręconych Kulinarnie”. W bieżącym roku szkolnym odbyło się osiem spotkań,
w których uczestniczyło łącznie 15 uczniów.  
W czasie zajęć uczniowie wykonywali:
-  potrawy okazjonalne jak pierniczki w czekoladzie, rogale świętomarcińskie i mazurki,         
-  wyroby cukiernicze jak sezamki, krówki i obwarzanki greckie                                                  
-  przekąski z dodatkiem mięsa.
 

Czytaj całość…
 
Kostka znaczy więcej - podsumowanie konkursu
„Wykształcenie to nic innego jak podnoszenie estetyki wnętrza”
(Ryszard Podlewski)
 
W niedzielę 27.05.2018 na Mszy św. o godz. 10.15 nastąpiło uroczyste posumowanie Dekanalnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego, zatytułowanego: „Kostka znaczy więcej – życie, powołanie i przesłanie św. Stanisława Kostki”. W konkursie tym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali bardzo wysokie miejsca.

Czytaj całość…
 
Muffinka na misje
„Każdy ma coś, co może dać innym”
(Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)).

 
Uczniowie klasy I Tse, w niedzielę 27.05.2018 roku  zorganizowali akcję charytatywną  „Muffinka na misje”, którą przeprowadzili na palcu kościelnym parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Op. Niemal każdy uczeń z klasy przygotował po 12 muffinek, własnego wypieku, które były rozprowadzane po wszystkich Mszach św.
 

Czytaj całość…
 
Spływ kajakowy - klasa 3 fw4

 

 
Mistrzynie i Mistrzowie Piłki Siatkowej CKZiU w roku szkolnym 2017/18
Nauczyciele wychowania fizycznego, jak co roku, przeprowadzili Szkolne Igrzyska Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W igrzyskach wzięło udział około 270 uczniów – reprezentantów każdej  klasy naszej szkoły.
 
 
    Rozgrywki rozpoczęły się już w październiku 2017 roku a skończyły w maju 2018. Po długich i niezmiernie pasjonujących eliminacjach najlepsze w tej dyscyplinie okazały się drużyny:

Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości
W dniu 23 marca 2018 roku uczniowie CKZiU  z klasy II Tce, II hw1, III Thc i IV The uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości. Ideą tej akcji, organizowanej jak co roku przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości,  jest zapoznanie uczniów z przyszłym stanowiskiem pracy czy też  wykonywanym w przyszłości zawodem. Patronat Honorowy nad programem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 77 - 95 z 1448

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2018 CKZiU Strzelce Opolskie.