19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Spotkanie wdzięczności
W bieżącym roku akademickim Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego obchodzi swój jubileusz 25-lecia. W sobotę 24.11.2018 rozpoczęły się uroczystości z tym związane. Spotkanie uświetnili uczniowie naszej szkoły. Ewelina, Łukasz i Ania piosenką  przenieśli  zebranych w osobistą sferę, odnaleźliśmy tam siebie z przed lat. 
 
Natomiast uczniowie klas gastronomicznych wraz z Panią Małgorzatą Tacicą  przygotowali poczęstunek, który został podany z  iście Jubileuszowym wyrazem piękna i estetyki. 
 

Edyta Bem
 
Siostry Służebniczki w CKZiU
"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to,
abyście szli i owoc przynosili..."  (J 15,16)


W każdym młodym człowieku z jednej strony istnieje pewien pęd ku wiedzy czy ku ułożeniu sobie życia w sposób, w jaki większość stara się to uczynić. A przychylni ludzie próbują dobrze doradzić... Z drugiej strony pojawia się wątpliwość, czy rzeczywiście droga wielu moich rówieśników jest także moją drogą?
 

Czytaj całość…
 
Rajd na Górę Świętej Anny
Uczniowie szkoły mieli okazję uczcić 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości w nieprzeciętny, pełen werwy i zapału sposób poza murami szkoły.  W środę, 7 listopada uczniowie z klas: 1Ta,  2 Tml, 3 Tsb wraz z nauczycielami, p.Aliną Obstoj, p. Agnieszką Kozłowską i p.Bogusławem Furmanem wyruszyli na pierwszy pieszy szkolny rajd, którego celem była pobliska Góra Świętej Anny. Pogoda była wyśmienita, humory dopisywały, więc i dystans ze Strzelec na Górę Św. Anny wydał się  niedługi. Liczymy na kontynuowanie tak aktywnej formy upamiętnienia kolejnych rocznic w przyszłości. 
 

 
Uczniowie klasy 2 Tse pomagają
W październiku 2018 roku uczniowie klasy 2 Tse zorganizowali i przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz dzieci z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim. 15 osób zaangażowanych w akcję dwukrotnie upiekło we własnym zakresie babeczki oraz ciasta. Wypieki uczniowie sprzedawali w szkole, a dochód ze sprzedaży w wysokości ponad 500 złotych, reprezentantki klasy: Julia Nowak i Dorota Panek, 21 listopada przekazały pani dyrektor Domu Dziecka. Postawa uczniów oraz zaangażowanie i chęć pomagania innym jest godna pochwały, a ja , jako wychowawca klasy jestem z nich dumna i cieszę się niezmiernie, że mogę pracować z tak wspaniałymi młodymi ludźmi.
 


Izabela Szymaniec
 
Marcinowy rogal
„Jak Marcin na białym koniu przyjedzie,
to ostrą zimę nam przywiedzie”
 
 Jak co roku uczniowie CKZiU w Strzelcach Opolskich we współpracy z Mniejszością Niemiecką  oraz parafią św. Wawrzyńca przygotowała spotkanie ze św. Marcinem. Uczestnicy nabożeństwa poznali piękną historię życia Tego świętego.  Najpierw zobaczyli  Marcina jako młodzieńca, który poszukuje właściwej drogi w życiu, a  wyboru dokonuje po spotkaniu z wędrowcem Hilarym. Wtedy też poznaje kogoś, kto rządzi  życiem  wielu napotkanych ludzi – biedę.
 

Czytaj całość…
 
List Głównego Inspektora Sanitarnego
 
Wywiadówki
W dniu 20.11.2018 zapraszamy na wywiadówki.
 
Zajęcia w plenerze
Uczniowie klasy 3 technik mechanik z prowadzona innowacją strażacką , uczestniczyli w lekcji na której w asyście dowódcy JRG w Strzelcach Op obserwowali przeprowadzenie próbnego alarmu w Starostwie Powiatowym. Lekcja taka pozwala na poznanie zachowań osób w sytuacji kryzysowej. Uczestniczyli także w podsumowaniu gdzie dyskutowane były problemy zauważone podczas ewakuacji. Zajęcia takie uczą przede wszystkim odpowiedzialności  za siebie i innych. Pokazują jak właściwe i niewłaściwe zachowanie może pomóc lub utrudnić pracę tym którzy przychodzą z pomocą.  Oby nigdy wiedza zdobyta na takich zajęciach nie była potrzebna w życiu codziennym.

M.Buszman
 

 
Zaproszenie na wystawę
W związku z obchodami odzyskania niepodległości, zapraszamy wszystkich do obejrzenia ekspozycji publikacji związanych z uroczystością 100-lecia. Wybrane dzieła poszerzają wiedzę i dają wgląd w tak ważny okres historii naszego narodu. Wystawa przewidziana jest do 12.XII.2018 r. Zapraszamy do biblioteki szkolnej.
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 39 - 57 z 1473

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.