10 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel,
Judyta, Julia,
Maria, Radzisława
Do końca roku zostało 22 dni.
Klasa policyjno-prawna z wizytą w Powiatowej Komendzie Policji w Strzelcach Opolskich
W dniu 27 września 2018 r. klasa 1 technikum ekonomicznego - klasa policyjna, udała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Celem wycieczki było poznanie specyfiki codziennej pracy policjantów.

Naszym przewodnikiem po komendzie był nadkom. Dariusz Mazurek oraz  Rzecznik Prasowy KPP w Strzelcach Opolskich mł. asp. Paulina Porada.
Przedstawiono młodzieży procedurę postępowania kwalifikacyjnego wstąpienia do Policji. Uczniowie zobaczyli miejsca pracy policjantów, m. in. biuro technika kryminalistyki, oficera dyżurnego. Gościliśmy również w gabinecie Komendanta podinsp. Witolda Apolinarskiego.
 

Czytaj całość…
 
Tydzień Zakazanych Książek  24-28.IX.2018
Z okazji trwającego właśnie Tygodnia Książek Zakazanych, nasza biblioteka przyłączyła się do obchodów zwracając uwagę na kwestie wolności słowa, cenzurę i zakazywanie publikacji, a tym samym ograniczanie dostępu do informacji.

Już po raz piąty obchodzimy w Polsce Tydzień Zakazanych Książek. Na świecie organizowany jest od 1982 roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy (American Library Association), które w ten sposób odpowiedziało na  nagły wzrost liczby prób zakazywania książek w szkołach, księgarniach i bibliotekach. Według wyliczeń Stowarzyszenia w ciągu ostatnich czterech dekad na celowniku różnej maści cenzorów znalazło się ponad 11 tysięcy tytułów. Próby cenzury najczęściej motywowane są chęcią ochrony dzieci przed „niewłaściwymi” treściami.
 

Czytaj całość…
 
Zaproszenie na 2 Grand Prix Polski Weteranów w Tenisie Stołowym
 
 
 
 
Zawody sportowo-obronne OCK
W dniu. 22.09.2018 w Strzelcach Opolskich na terenie strzelnicy Zakładu Karnego nr 1 odbyła się czwarta edycja zawodów sportowo-obronnych podmiotów wchodzących w skład obrony cywilnej kraju pod nazwą OCK IV/2018 pod patronatem Honorowym Burmistrza Strzelec Opolskich.

Współzawodnictwo indywidualne oraz zespołowe odbyło się w czterech konkurencjach:
- strzelanie z karabinu sportowego BRNO na dystansie 50m
- rzut granatem F1 gdzie oceniana była celność zawodników
- przenoszenie poszkodowanego na noszach po torze z przeszkodami na czas
- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasza reprezentacja pod dowództwem Julii Koroll zajęła 3 miejsce a Mateusz Sotor w klasyfikacji indywidualnej zajął 2 miejsce z tą samą liczbą punktów co zawodnik zajmujący miejsce1.Mateusz przegrał 1 miejsce strzelając słabiej o 3 pkt.
 

Czytaj całość…
 
Projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy"
W CKZiU odbyło się spotkanie naszej młodzieży z prowadzącymi projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” realizowanego przez Regionalny Zespół Wsparcia Placówek Edukacji w Opolu. Kierownik projektu Bartłomiej Piechaczek wraz z pracownikami przedstawili główne założenia oraz korzyści płynące z udziału.
 
W ramach projektu każda szkoła otrzyma dwa rodzaje wsparcia finansowego:
1.    doposażenie pracowni kształcenia zawodowego.
2.    stypendium dla uczniów, warunkiem otrzymania stypendium przez ucznia jest zrealizowanie 4 tygodniowego stażu zawodowego. Dodatkowo uczeń otrzymuje: zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie, ubezpieczenie.
 


Uczniów zainteresowanych stażem zawodowym zapraszamy do pokoju nr 103.
 
Rozpoczynamy konsultacje w klasie 1 LO
Od 21.09.2018 rozpoczynają się zajęcia dla słuchaczy 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.
 
Zajęcia edukacyjne odbywają się raz na dwa tygodnie przez dwa dni (piątek 15.00-19.50  i sobota 8.00-16.10) 
Każdy semestr kończy się egzaminami semestralnymi (pisemnymi i ustnymi z języka polskiego, matematyki, języka obcego i oraz ustnymi z pozostałych przedmiotów).
 
Warunkiem dopuszczenia do egzaminów semestralnych jest uzyskanie pozytywnych ocen z prac semestralnych i 50% frekwencja na zajęciach z każdego przedmiotu.
Są jeszcze wolne miejsca .
Zapraszamy.
 
Zebrania z rodzicami - 11.09.2018
Inaugurujące zebrania z rodzicami odbędą się 11.09.2018 (wtorek) w następujących godzinach:
a)    klasy I technikum i branżowej szkoły I stopnia - godz. 15:20 na Sali gimnastycznej spotkanie dyrektora szkoły oraz doradcy zawodowego z rodzicami; godz. 15:50 spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych wg odrębnego harmonogramu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
b)    klasy IV technikum 16:00 na Sali gimnastycznej spotkanie dyrektora,  wicedyrektora szkoły oraz doradcy zawodowego z rodzicami w sprawie egzaminów zewnętrznych; godz. 16:30 spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych wg odrębnego harmonogramu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
c)    pozostałe klasy w salach lekcyjnych o godz. 16:00 wg odrębnego harmonogramu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.  

 
 
Plan KKZ E.14 Tworzenie aplikacji internetowej i baz danych oraz administrowanie bazami
 
Egzamin zawodowy: styczeń luty 2019
Termin składania deklaracji: 10.09.2019.

Terminy przeprowadzania egzaminu w sesji styczniowej 2019 roku.

Część pisemna: 10.01.2019
Część praktyczna – model d: 9.01.2019
Część praktyczna – model w, wk, wk: 11.01-16.02.2019

Tel. 77 461-27-01
e-mail: sekretariat_ucz@ckziu-strzelce.pl
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 39 - 57 z 1448

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2018 CKZiU Strzelce Opolskie.