19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Kulinarne niespodzianki na Święta
Tradycyjnie przed  Bożym Narodzeniem uczniowie klas gastronomicznych mogli brać udział w konkursie, który w tym roku miał tytuł „ Kulinarne niespodzianki na Święta”. Uczestnicy mieli wykazać się kreatywnością w wykonywaniu i eksponowaniu potraw związanych ze świętami. Do rywalizacji stanęło dwanaście zespołów, które zaprezentowały swoje prace na pięknie udekorowanych stołach. Uczniowie zaskoczyli i zachwycili  odwiedzających wystawę konkursową swoimi oryginalnymi pomysłami na potrawy. Fileciki z karpia z pieczonymi ziemniakami, kolorowe pierogi z słodkim nadzieniem, czy tatar ze śledzia pod francuską
musztardą to tylko niektóre z nich.
 

Czytaj całość…
 
Bezpieczny uczeń- bezpieczny pracownik
W środę 19.12.2018 r w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego o godz. 13.33 miała miejsce próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzenia ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Wszystko to odbyło się w warunkach symulowanych. W pomieszczeniu administracyjnym warsztatów szkolnych wybuch pożar. Natychmiast ogłoszono alarm.
 

Czytaj całość…
 
Planowanie Kariery Zawodowej
W czwartek 20.12.2018r. odbyło się seminarium Planowanie Kariery Zawodowej oraz konsultacje indywidualne z uczniami w ramach projektu ,,Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy''. W seminarium uczestniczyli uczniowie z klasy 2Trt , 2Tca , 2Tcw , 2Tg , którzy odbyli staże w zakładach pracy. Zajęcia prowadził Andrzej Skiba.

 


 

 
Wesołych Świąt
  
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
 przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
 ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
 najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

                        Cyprian Kamil Norwid 


Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, pełen uroku, podsumowań, zadumy nad światem i naszymi uczynkami. To chwila wytchnienia, którą poświęcamy rodzinie i przyjaciołom. W tym szczególnym czasie życzymy Wszystkim, aby Święta Bożego Narodzenia były okresem pojednania i spokoju. Niech pod świąteczną choinką znajdzie się szczęście, życzliwość i wzajemne zrozumienie.

 Niech Nowy Rok przyniesie ze sobą wiele radości, optymizmu i zadowolenia z podjętych wyzwań. 

 

 
David i Marcel w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
7.12.2018r David Boritzka i Marcel Mocek uczestniczyli w etapie okręgowym XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do rozwiązania był test wielokrotnego wyboru i tylko wszystkie prawidłowe odpowiedzi na pytanie gwarantowały otrzymanie punktu...czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za chłopaków!
 

 
Klasy mundurowe na ściance wspinaczkowej
 10 i 12 grudnia młodzież klas mundurowych 1 TL, 2Tl, 2Tml i 1 Teb zdobywali swoje K2!
K2 Arena w Opolu - tam odbyły się 2-godzinne zajęcia z instruktorem na ściance wspinaczkowej i ćwiczenia na siłowni. Było SUPER!!!"
 

 
Akcja charytatywna " I Ty zostań Św. Mikołajem"
 Dzień św. Mikołaja i zbliżające się święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja aby okazać drugiemu człowiekowi trochę serca i poświęcić mu swój czas.
Takie właśnie intencje przyświecały uczniom klasy IV Tas CKZiU w Strzelcach Opolskich. Uczniowie  tej klasy postanowili stać się „świętymi Mikołajami” dla dzieci leżących na oddziale pediatrycznym w naszym strzeleckim szpitalu. Młodzi altruiści z werwą przystąpili do zrobienia plakatów i zorganizowania zbiórki pieniędzy.
 

Czytaj całość…
 
Agnieszka i Tobiasz w drugim etapie Olimpiady Promocji zdrowego Stylu Życia
14.12.2018 w Opolu odbył się drugi etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, czyli ogólnopolskiego konkursu dla młodych ludzi, którzy wiedzą jak zdrowo i aktywnie żyć.

Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu.
Naszą szkołę podczas tego konkursu reprezentowali Agnieszka Kruppa i Tobiasz Woźniak z klasy 3 Tg. Tegoroczna, XXVII edycja, okazała się być bardzo wymagającym zadaniem. Żadnemu z uczestników nie udało się uzyskać maksymalnej liczby punktów, zaś o miejsce na podium trzeba było rywalizować w dogrywkach. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, dzielnie walcząc z trudnymi pytaniami. Choć nie znalezli się w gronie laureatów to i tak należą im się gratulacje za podjęcie wysiłku.
 

Anna Mainka 
 
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich zrealizowało “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ)  Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.
Chęć udziału w programie zdeklarowano jesienią 2016 roku. Pozyskane fundusze w kwocie 15 tys. złotych (12 000 kwota dotacji + 3 000 zł. wkład własny organu prowadzącego Powiat Strzelce Opolskie) przeznaczone zostały na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami).
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 20 - 38 z 1474

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.