10 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel,
Judyta, Julia,
Maria, Radzisława
Do końca roku zostało 22 dni.
Uczniowie CKZiU wspierają hospicjum dla dzieci w Ozimku
W dniu 13 grudnia przedstawiciele społeczności szkolnej CKZiU Strzelce Opolskie przekazali hospicjum dla dzieci w Ozimku dary w postaci artykułów chemicznych oraz spożywczych. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM -  zarówno naszym obecnym, jak i byłym UCZNIOM oraz OSOBOM PRYWATNYM z powiatu strzeleckiego. Dary zostaną na pewno dobrze spożytkowane.
 

 
Ciasta na Gwiazdkę
W ten przedświąteczny czas uczniowie klas gastronomicznych I i II Tg oraz II kw2, przygotowali wystawę prac związanych z konkursem pod tytułem „ Ciasta na Gwiazdkę”.
Na szesnastu świątecznie udekorowanych stołach pięknie zaprezentowali swoje wymyślne wypieki. Temat konkursu najczęściej kojarzył się uczniom z ciastami w kształcie gwiazdy i takich było najwięcej: piernikowych, z galaretką, z serem, czy z orzechami. Nie zabrakło jednak tradycyjnych makowych strucli i kolorowych pierniczków.

Czytaj całość…
 
Mity wczoraj i dziś...
12 grudnia w Bibliotece Szkolnej CKZiU miało miejsce podsumowanie konkursu czytelniczego „Mity wczoraj i dziś”. Konkurs odbył się  w dniach 23.10.17 - 2.11.17 w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3. Wzięła w nim udział młodzież wszystkich klas pierwszych, łącznie 204 uczniów ( 1fw4-25, 1 trt-26, 1 mw2-27, 1 tse-30, 1 tca-25, 1 a/w1-21, 1 tml-19, 1 tl-28, 1 tg-13).
 

Czytaj całość…
 
Uczniowie CKZiU w Wiedniu
W dniach 04-05.12.2017 uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich wybrali się na wycieczkę do Wiednia . Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie i zapoznanie się z firmą LKW WALTER, poznania jej struktury, warunków pracy i kryteriów według których, firma chętnie zatrudnia młodych i ambitnych ludzi do pracy.
 

Czytaj całość…
 
Mikołaj w "ósemce"
Mikołaj z Aniołami prosto z CKZiU  dotarł do Strzeleckiej Ósemki. Radość i szczęście dla grzecznych dzieci. Jak Nam doniesiono rózga nie była używana.
 

 
Czy znasz twórczość Paulo Coelho?
W ramach programu Priorytet 3 odbył się konkurs „Czy znasz twórczość Paulo Coelho?” w dniach 20 - 30 października 2017 roku, a rozwiązanie nastąpiło 12 grudnia 2017 roku. Podstawowym założeniem konkursu było zapoznanie młodzieży z wybitnym współczesnym pisarzem i poetą, który chętnie jest cytowany. Konkurs zakończył projekt edukacyjny, którego celem było zachęcenie młodzieży do częstszej pracy z księgozbiorem biblioteki szkolnej.
 

Czytaj całość…
 
Świat bez FAS
W dniu 07.12.2017 p. Mirosława Stańczak i p. Anna Mainka uczestniczyły w konferencji naukowo – metodycznej poświęconej tematyce funkcjonowania dzieci z trudnościami rozwojowymi, wynikającymi np. z FAS. Organizatorem tej formy kształcenia była Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia. Patronatem konferencję objęli Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Miasta Opola, Opolski Kurator Oświaty. Medialne wsparcie zapewniły: TVP Opole, Radio Doxa, Radio Opole oraz Gość Niedzielny.
 

Czytaj całość…
 
Tajemnicza substancja?
W poniedziałek 11.12,2017r. o godz.9.45 w Warsztatach Szkolnych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego od strony północnej w okolicy pracowni samochodowej uczniowie poczuli zawroty głowy, pieczenie oczu, nosów i gardła. Natychmiast powiadomiono Dyrektora szkoły, Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich i rozpoczęto ewakuację całego budynku.
Na miejsce błyskawicznie pojawili się zastępy strażacy z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z KP PSP oraz jednostka policji pod kierownictwem komisarza Dariusza Mazurek KPP w Strzelcach Opolskich.
 

Czytaj całość…
 
Historia, wok i religia w terenie
W czwartek 7.12.2017 uczniowie klasy I Tl mieli okazję powtórzyć sobie nieco z historii, WOK-u jak i religii, ale tym razem poza murami szkoły. Swoje spotkanie z historycznym dziedzictwem naszego regionu rozpoczęli na Górze św. Anny, a konkretnie w Muzeum Czynu Powstańczego. Wsłuchując się w prelekcję, każdy mógł zapamiętać jej przesłanie, że o wolność naszej Ojczyzny musimy dbać każdego dnia, bo nie jest ona nam dana raz na zawsze. Podziwiając zbiory muzealne natknęliśmy się na sztandary bojowe i kombatanckie, największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się pisemne rozkazy. Uczestnicy dotknęli niemal że osobiście kart historii powstańczej drogi.
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 172 - 190 z 1448

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2018 CKZiU Strzelce Opolskie.