19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Dzień Papieski w naszej szkole

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada - lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma - lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jana Pawła II cechowała  zawsze spontaniczna miłość do ludzi młodych to właśnie z nimi dzielił sie wizją młodego pokolenia. Pokazał, że każdy z nich ma prawo do swojej godności, ma prawo cieszyć się tym wszystkim co proponuje współczesny świat, ale wyraźnie mówił o zachowaniu wartości chrześcijańskich.

Czytaj całość…
 
Sukcesy uczennic ZSZ nr 1 w Przemyślu

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich wzięli udział w III Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” - tegoroczny temat brzmiał: „Czas wolny w życiu lub nauczaniu Jana Pawła II – wzorem dla moich form rekreacji”.  Konkurs został zorganizowany dla upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II w 30 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.

Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej


Jak co roku, 14 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj całość…
 
Informacja o roztrzygnięciu przetargu

Roztrzygnięcie przetargu dot.Termomodernizacji budynku Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich Etap I docieplenie stropodachu nad częścią dydaktyczno-administracyjną oraz pokrycie papą termozgrzewalną z wymianą obróbek blacharskich.

Informacja o wyborze oferty

 
Nowoczesne niewolnictwo - II Międzynarodowa Konferencja

 

   

Starostwo Powiatowe w Strzelcach Op. oraz Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Op. w  dniach 02 – 03 października 2008 roku organizują wzorem roku ubiegłego II międzynarodową konferencję na temat handlu ludźmi „NOWOCZESNE NIEWOLNICTWO”.

 

 

Czytaj całość…
 
Bezprzewodowy Internet w strzeleckim ZSZ nr 1


Trudno w dzisiejszych czasach zrezygnować z Internetu, jako narzędzia, bez którego nie jest już możliwe zgromadzenie, przetworzenie i zużytkowanie olbrzymich ilości informacji.  Aby sprawdzić informację potrzebną na lekcję historii, czy geografii nie trzeba już biec do sali komputerowej albo biblioteki. Wystarczy na przerwie wyjąć swoją nowoczesną komórkę albo laptopa, usiąść na korytarzu i połączyć się z Internetem.

Czytaj całość…
 
Krew to życie

„Krew to życie” pod takim hasłem odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich 25 września prelekcje poświęcone honorowemu krwiodawstwu. Poprowadził je pan Janusz Mogielnicki – zasłużony honorowy krwiodawca, a także prezes Rejonowego PCK w Opolu.

Czytaj całość…
 
Matka Maria

Nie traćmy odwagi. Czyńmy co w naszej mocy,
Bóg resztę uzupełni.”
                                                                                                M.L. Merkert


 Od dnia, ogłoszenia błogosławioną Matki Marii Luizy Merkert minął już rok. W tym czasie każdy z nas miał możliwość zapoznania się z życiem, działalnością a przede wszystkim przesłaniem jakie ta błogosławiona pozostawiła współczesnemu światu. Mogliśmy się przekonać jak aktualne są formy pracy które Matka Luiza proponowała aby świat mógł funkcjonować a nikt z ludzi nie pozostał samotną wyspą. Matka Maria Merkert także dzisiaj znalazłaby człowieka najbardziej potrzebującego, i nie potokiem słów, obietnic, ale pochyleniem się nad nim, ofiarną miłością, dyskretną troską i pokorną służbą upomniałaby się o niego przed światem.

Czytaj całość…
 
E-Twinning - Projekt językowy w ZSZ nr 1

Od września 2008 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich biorą udział w międzynarodowym projekcie językowym „WKTO – Sustainable Mobility” w ramach partnerstwa e-Twinning.  Koordynatorem projektu jest Bernard Garcin, nauczyciel liceum l’Oiselet w Bourgoin-Jallieu, we Francji.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1445 - 1463 z 1472

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.