19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Finał konkursu Elektryzujaca Pasja 2018
Na początku 2018 roku wystartowała XI edycja konkursu Elektryzująca Pasja, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem konkursowym było przed-stawienie swojej pasji, powiązanej z techniką tj. elektrotechniką, informatyką lub telekomunikacją. Dnia 23 kwietnia br., w Ratuszu Miejskim we Wrocławiu, odbyła się Gala Finałowa, na której firma Elektrotim wraz z partnerami społecznymi oraz patronami wydarzenia wręczyła nagrody główne oraz wyróżnienia twórcom najlepszych prac. Na galę finałową zaproszenia otrzymali Tomasz Kowalski z klasy III Twe oraz opiekun naukowy.
 

Czytaj całość…
 
Dyplomy wyróżnienia dla uczniów CKZiU w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka 2018"
Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Eureka” ogłosił wyniki konkursu, który odbył się w marcu 2018r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

Uczniowie z niecierpliwością czekali na wyniki konkursu i na informacje ile punktów w nim zdobyli. Maksymalnie można było uzyskać 38 punktów. Największą liczbę punktów w szkole – 32 punkty, kolejny raz zdobył Piotr Łazik z klasy II Tma i tym samym zasłużył na dyplom wyróżnienia i nagrodę książkową ufundowaną przez organizatorów konkursu. Na uwagę zasługuje fakt, iż Piotr Łazik w tym roku szkolnym, brał udział w Olimpiadzie Fizycz-nej i tylko kilku punktów mu zabrakło, aby po I i II części etapu I-go zakwalifikować się do kolejnego.
 

Czytaj całość…
 
Już od 18 maja 2018r bezpłatny kurs nadający kwalifikacje dla dorosłych
Już od 18 maja 2018r
bezpłatny kurs nadający kwalifikacje dla dorosłych

E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami
w zawodzie: technik informatyk
 
Czas trwania: 449 godzin w systemie zaocznym – 13 miesięcy; w tym do 20 % godzin z zastosowaniem kształcenia na odległość
 
 
Wszystko jest poezją...

Bezpośrednio przed majówką, 28 kwietnia 2018 r. dwie nasze uczennice w wyniku pomyślnych eliminacji rejonowych,  miały możliwość zaprezentowania się na etapie wojewódzkim 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Opolu. Milena Michalska wystąpiła w kategorii Recytacja, natomiast Weronika Mierzowska w kategorii Poezja śpiewana. Poziom konkursu był bardzo wysoki, zwłaszcza, że uczestniczyli w nim  również studenci uczelni artystycznych.


Czytaj całość…
 
Zapraszamy do udziału w grze edukacyjnej
Serdecznie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do wzięcia udziału w grze edukacyjnej "Miejska Gra Uliczna w stolicy Powiatu Strzeleckiego".
Gra odbędzie się 29 maja 2018r. Szczegóły w regulaminie!
 
Zakończenie szkolenia z samoobrony
27 kwietnia odbył się egzamin Polskiego Związku Karate dla wybranych uczniów, którzy wykazali się wzorową frekwencją oraz zaangażowaniem podczas zajęć elementy samoobrony.
Jest to zakończenie kształcenia klas mundurowych w zakresie samoobrony – zajęć dodatkowych sfinansowanych przez Powiat Strzelecki w ramach prowadzonej przez szkołę innowacji pedagogicznej.
 

Czytaj całość…
 
Oferta pracy
 
Projekt "Opolskie bez tajemnic"
Uczeń klasy 3 Twek, Tomasz Kowalski, wziął udział w projekcie „Opolskie bez tajemnic”, organizowanym przez TSKN oraz Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej, pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

Warunkiem udziału była publikacja tekstu literackiego na temat „Odkrywamy tajemnice naszej ziemi. Historie mało znane lub nieopowiedziane”. Tomek napisał wiersz na temat swojej „małej ojczyzny”, zatytułowany „Podwórko”. Oto fragment tego wiersza:

„Opolskie, stąd pochodzę, stąd też piszę,
stąd mam tatę, mamę, babcię oraz życie.
Psa z kulawą nogą, zwykłą przybłędę,
ale kocham go, bo to przyjaciel, co jest wszędzie.
Zwiedza ze mną wszystkie wsie i wioski,
pewnie był też dalej, niż sięgają nasze troski…”
 

Czytaj całość…
 
Informacja o Stypendium akademickim im. Jerzego Juzonia
Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia już 09 lipca 2018 roku rozpocznie rekrutację do VII Edycji stypendiów akademickich.
Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

Stypendia w wysokości 5000zł. przyznawane są na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych na uczelniach akademickich.
 

 
 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 115 - 133 z 1472

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.