10 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel,
Judyta, Julia,
Maria, Radzisława
Do końca roku zostało 22 dni.
Spotkanie doradców zawodowych w CKZiU
4 kwietnia 2018r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich odbyła się konferencja dla doradców zawodowych ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Powiatu Strzeleckiego. Konferencja poświęcona była zmianom, jakie zaszły w szkolnictwie zawodowym w wyniku reformy edukacji. Dyrektor CKZiU – pani Halina Kajstura przedstawiła zmiany w szkolnictwie zawodowym oraz ofertę edukacyjną CKZiU. Gościem konferencji była pani Danuta Wesołowska – dyrektor ds. Handlowych Mubea Automotive Poland sp. z o.o.
 

Czytaj całość…
 
Wiosenny turniej piłki nożnej
22.03.2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich odbył się turniej piłki nożnej  "Przywitanie Wiosny CKZiU 2018". Drużyny składały się zarówno z dziewcząt, jak i chłopców. Do zawodów zgłosiło się osiem drużyn: 1. Niebieskie Ogórasy, 2. FC Albatros, 3.Gold Team, 4.Kadet i Spółka, 5. FC Szproty, 6. Ace Pajace, 7. Drużyna X oraz 8. Dzikie Czaple. Po wielu godzinach walki III miejsce zajęła drużyna Niebieskie Ogórasy, II zajęła drużyna Dzikie Czaple a I Fc Szproty. W rywalizacji wzięło udział blisko 100 osób pragnących odnieść zwycięstwo. Mecz prowadził sędzia piłki nożnej Mateusz Matuszczyk.
 

Czytaj całość…
 
Wycieczka do Opola
    22 marca klasa 1Tml uczestniczyła w wycieczce  dydaktycznej do Muzeum Śląska Opolskiego,  w ramach realizacji w CKZiU inowacji regionalnej.
Uczniowie mieli okazję zapoznania się z dziedzictwem historycznym i kulturowym stolicy regionu oraz wielokulturowością tego miejsca.
Przewodniczka opowiedziała o grodzie na Osrtówku, a młodzież obejrzała wystrój chaty oraz stroje z czasów średniowiecza.

    Pogoda sprzyjała wycieczkowiczom, można było się więc udać na spacer na Pasiekę i do Muzeum Polskiej Piosenki, które będzie celem następnego wyjazdu.
 

 
Zachęcamy do głosowania
Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski przygotował filmik na konkurs „Niepozorny 1%”? Zwycięzca tego konkursu otrzyma nagrodę w postaci profesjonalnie przygotowanej kampanii w sprawie 1 % podatku finansowanej przez Urząd Miasta Opola. Głosowanie będzie trwać do 10.04.
Aby zagłosować należy mieć konto na Facebooku, wejść na stronę:
http://www.1procent.24opole.pl/polski-zwiazek-niewidomych,2018,strona,10.html
i kliknąć Lubię to przy filmiku Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski
Więcej o konkursie można przeczytać tutaj:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2138447462838883&id=222207817796200
 
 
Widzieliśmy "Twojego Vincenta"
Efektem refleksji po obejrzeniu ( 5 marca w Powiatowym Centrum Kultury)  nominowanego do Oscara filmu Twój Vincent  jest wystawa prac uczniów klasy 3 Tch, którą można zobaczyć na holu I piętra. Nowatorskie  artystycznie dzieło filmowe wywarło na nas duże wrażenie, skłoniło do rozmów o  trudach życia ludzi niezwyczajnych, skrywających jakieś tajemnice, o tym, że poprzez sztukę człowiek chce wyrazić swój stosunek do świata, innych ludzi i samego siebie. Różne są style  artystycznych  kreacji  w obrazach malarskich czy filmowych - my, podążyliśmy  tropem  ekspresjonizmu  z symbolicznymi motywami -  wprost po śladach Vincentego van Gogha.
 
 
                                                                                                                                                            MWZ
 
Oficjalne podsumowanie projektu Marszałkowski Przystanek Twórczość 2018
Młodzież z klas objętych innowacją Kultura  w Centrum uczestniczyła  w sobotę 24 marca  2018r. w  oficjalnym  podsumowaniu  projektu  Marszałkowski  Przystanek Twórczość . Uroczystość miała miejsce w siedzibie Stowarzyszenia Opolskie Lamy, w kinie studyjnym Meduza.
Liczne grono uczestników mogło podziwiać efekty warsztatów filmowych, które odbywały się jesienią w różnych regionach Opolszczyzny – w Strzelcach Opolskich, Głuchołazach, Oleśnie, Brzegu i Opolu.
 

Czytaj całość…
 
Klasa Policyjna w CKZiU
CKZiU otwiera od 1 września 2018 kolejną klasę mundurową: technik ekonomista – Klasa Policyjna. 29.03.2018 została oficjalnie podpisana Deklaracja Współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich reprezentowaną przez Komendanta podinsp. Witolda Apolinarskiego, Powiatem Strzeleckim reprezentowanym przez Starostę Józefa Swaczynę oraz Członka Zarządu Waldemara Gaidę, CKZiU reprezentowanym przez dyrektora Halinę Kajsturę.
 

 
Finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt
W dniu 26 marca 2018 odbył się finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt na trawie. W zawodach wzięły udział ZSO Strzelce Opolskie, ZSP Zawadzkie i CKZiU Strzelce Opolskie.
Po zaciętej walce wygrały nasze dziewczyny z CKZiU, drugie miejsce ZSO Strzelce Opolskie i trzecie ZSP Zawadzkie.
W zawodach brały udział: Kroker Dominika, Lipok Anna, Misz Sabina, Mróz Katarzyna, Nowak Paulina, Psiuk Wiktoria, Pszowska Katarzyna,  Sprancel Sylwia, Świtała Daria, Wróbel Kamila, Żaczek Wiktoria, Hendla Agnieszka, Plachetka Monika, Kampa Marta.
Opiekunem druzyny była Małgorzata Kirstein.
 

 
II miejsce Oliwii w konkursie "Zapobiegajmy Pożarom"
17 marca 2018 r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „Zapobiegajmy Pożarom”, zorganizowany przez Zarząd Główny OSP RP w Warszawie. Konkurs obejmował 5 etapów: szkolny, miejsko- gminny, powiatowy, wojewódzki i centralny i odbył się w 5 kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe,   gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne ,  dorośli.

Tematyka konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych,w zwalczaniu klęsk żywiołowych i ekologicznych, w szkoleniu, w zawodach,w działalności prewencyjnej i kulturalnej oraz historię pożarnictwa.  Technika pracy plastycznej była dowolna.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 115 - 133 z 1448

 

Ranking


 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w CKZiU w Strzelcach Opolskich jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 
 

 


 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2018 CKZiU Strzelce Opolskie.