21 Stycznia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
Dziękuj za to co masz! PDF Drukuj
„Dziękuj za to co masz! Dawaj innym radość,
bo szczęście które dajesz wróci do Ciebie podwójnie”    W miesiącu grudniu uczniowie naszej szkoły (klasa II Tce) rozpoczęli zbiórkę ubrań, środków czystości, zabawek, słodyczy aby obdarować naszych bliźnich mieszkających na Ukrainie. Uczennice II Tce przygotowały kiermasz świąteczny w parafii św. Wawrzyńca z którego dochód został przeznaczony na zakup środków dydaktycznych dla „ochronki” Sióstr Służebniczek w Krysowicach. Ofiarność uczniów przerosła nasze oczekiwania, każdy dzielił się tym czym tylko mógł. Zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz wielu nauczycieli.
 

Całość akcji została „zasilona” także, przez uczniów leśnickiego gimnazjum, którzy podarowali nam przybory szkolne i podręczniki. Wśród ofiarodawców były także osoby prywatne, które w ten sposób chciały wspomóc mieszkańców Krysowic. W dniu 27.12.2018 już przed godziną 8.00 nasi maturzyści Dawid, Piotr i Antek zjawili się w szkole aby sprawnie zapakować zebrane rzeczy do samochodu Sióstr Służebniczek z Leśnicy, aby jeszcze przed nowym rokiem obdarować mieszkańców ukraińskiej wioski. Pomimo długiej podróży, trudności granicznych udało nam się dowieźć wszystko na miejsce.

    Doświadczenie zdobyte w czasie pracy w ramach przeprowadzonej akcji charytatywnej pokazało, że potrafimy nie tylko brać ale i dzielić się z innymi. Jak powiedziała Matka Teresa z Kalkuty: Nikt nie ma prawa być szczęśliwym w oderwaniu od innych”,  my więc chcemy by szczęście którego doświadczamy dzielić się z innymi.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym realizację zadań akcji „podaruj kawałek swojego dzieciństwa”, Dyrekcji Szkoły za „zielone światło”, Siostrom Służebniczkom za pomoc w transporcie.

Edyta Bem, Aleksandra Piechaczek
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.