21 Stycznia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
Akcja charytatywna " I Ty zostań Św. Mikołajem" PDF Drukuj
 Dzień św. Mikołaja i zbliżające się święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja aby okazać drugiemu człowiekowi trochę serca i poświęcić mu swój czas.
Takie właśnie intencje przyświecały uczniom klasy IV Tas CKZiU w Strzelcach Opolskich. Uczniowie  tej klasy postanowili stać się „świętymi Mikołajami” dla dzieci leżących na oddziale pediatrycznym w naszym strzeleckim szpitalu. Młodzi altruiści z werwą przystąpili do zrobienia plakatów i zorganizowania zbiórki pieniędzy.
 

 W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim ofiarodawcom za ich otwarte serce i   życzyć zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia !
  Za te pieniążki kupiliśmy pluszowe zabawki i jajka niespodzianki.
 W sumie przygotowaliśmy piętnaście prezentów, które 06.12.2016 zanieśliśmy do szpitala. Dźwiękiem dzwonka obwieszczaliśmy małym pacjentom o naszym nadejściu. W tym roku postanowiliśmy uświetnić naszą wizytę humorystycznym, mikołajkowym przedstawieniem.

Dzieci z zaciekawieniem wpatrywały się w krótką scenkę z Mikołajem w roli głównej Denis Macioszek.  Grzegorz Pallus i Justyna Kapica pięknie zagrali na instrumentach  kolędy. Po przedstawieniu przyszedł czas na rozdawanie prezentów. To jest ta chwila, w której młodzież często nie bez wzruszenia, obdarowuje dzieci prezentami, otrzymując w zamian uśmiech wdzięczności.         
 
          Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenie należą się także całemu personelowi szpitala im. Ks. Głowackiego w Strzelcach Opolskich, z podziękowaniem za wzorową opiekę medyczną a także za bardzo miłą atmosferę przy organizowaniu akcji mikołajkowej.

Maria Gebauer

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.