19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Wizyta klasy policyjnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu PDF Drukuj
Dnia 29 listopada uczniowie klasy 1 Teb (z prowadzoną innowacją policyjną) wraz z opiekunami oraz przedstawicielami strzeleckiej policji odwiedzili Komendę Wojewódzką Policji w Opolu w ramach kampanii "Dołącz do nas", która jest skierowana do osób zainteresowanych pracą w tej formacji. 
 
Spotkanie rozpoczął naczelnik wydziału prewencji, nadkom. Hubert Adamek, który opowiedział o tym jak wygląda codzienna służba, oraz jakie są możliwości rozwoju zawodowego w różnych wydziałach Policji. Następnie funkcjonariusze – praktycy, opowiedzieli o swojej codziennej służbie w wydziale do walki z cyberprzestępczością, przestępczością gospodarczą i w laboratorium kryminalistycznym, a także o wymaganiach stawianych kandydatom do służby. 
 

W drugiej części wizyty uczniowie mieli możliwość wejścia i zobaczenia na własne oczy na czym polega praca w laboratorium kryminalistycznym, gdzie pracownicy zespołu daktyloskopii pokazali w jaki sposób ustala się tożsamość osób na podstawie linii papilarnych. Poza tym zwiedzający mieli możliwość wejścia na strzelnicę, gdzie wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na policyjnym symulatorze interwencji strzelając do wirtualnych celów wyświetlanych na dużym panoramicznym ekranie i sprawdzić, z jakimi sytuacjami mierzą się na co dzień policjanci.
 
Dodatkową atrakcją pobytu w gmachu Komendy Wojewódzkiej była przejażdżka zabytkową windą typu pater-noster. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.