19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Wyjście do zakładu karnego PDF Drukuj
Dnia 16.11.2018r.  uczniowie kl. 2 technikum logistycznego o specjalizacji logistyka penitencjarna wybrali się do Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, aby zobaczyć jak wygląda jedno ze szkoleń służby więziennej.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusz SW zapoznał logistyków z warunkami pracy i służby oraz zmianach jakie zaszły w zakładzie. Uczniowie, podczas wizyty w sferze mieszkalnej, mieli możliwość zobaczenia jak strażnicy przeszukują cele oraz co mogą w nich niedozwolonego znaleźć.  Następnie  młodzież przeszła na niedawno odnowiony plac spacerowy dla osadzonych.
 

Po powrocie  do budynku głównego zaczęły się ćwiczenia. Trzech więźniów (przebrani funkcjonariusze) zabarykadowało się w celi domagając się lepszych warunków mieszkalnych. Po ocenie sytuacji przez strażników wszczęto alarm i przystąpiono do negocjacji. Niestety negocjacje nie przyniosły efektu i do działania przystąpiła specjalna grupa interwencyjna. Po wyważeniu drzwi i sforsowaniu barykady protestujący zostali przeszukani i zabrani do osobnych cel. 

Młodzi logistycy zobaczyli, że praca funkcjonariuszy Służby Więziennej wymaga przede wszystkim znajomości i przestrzegania procedur, odporności na stres i przewidywania działań, ponieważ pomysłowość osadzonych nie zna granic.

Podczas wizyty jeden z osadzonych wykrzyczał z zza więziennej kraty “jak nie będziesz słuchał ojca, matki to trafisz za kratki”. Trudno się z tym nie zgodzić. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.